آراد برندینگ
پنج شنبه , ۲۹ مهر ۱۴۰۰
خانه / گل رز / صادرات گل رز | بزرگترین تولیدی انواع گل های طبیعی

صادرات گل رز | بزرگترین تولیدی انواع گل های طبیعی

صادرات گل رز هر ساله مبلغ قابل توجهی ارز به داخل کشور وارد می سازد. یکی از عمده ترین کشور های مقصد برای کالا های ایرانی، کشور همسایه عراق می باشد. این کشور بیشترین آمار واردات گل را از ایران به خود اختصاص داده است. از جمله برخی کشور های دیگر وارد کننده انواع گل های زینتی و گل رز عبارتند از:

 • ویتنام
 • ترکمنستان
 • آذربایجان
 • افغانستان

کشور های نام برده شده بیشترین آمار واردات انواع گل را به خود اختصاص داده اند. صادرات انواع گل به این مناطق با تعرفه صادرات گل انجام می شود و طبق قرار داد و توافق بین وارد کننده و صادر کننده صورت می گیرد. 

صادرات گل رز | بزرگترین تولیدی انواع گل های طبیعی

ارزش اقتصادی صادرات گل رز

ارزش اقتصادی صادرات گل رزطبق بررسی های انجام شده از نظر اقتصادی صادرات صد شاخه گل رز برابر با ارزش اقتصادی صادرات یک بشکه نفت است. وزارت جهاد کشاورزی در زمینه صادرات این کالا در تلاش برای تحقق اهداف زیر می باشد:

 • توسعه صادرات
 • جذب منابع سرمایه ای
 • استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان برای تولید و تامین اندام های تکثیری گل و گیاهان مختلف
 • افزایش معنادار اشتغال

با اتخاذ سیاست های مناسب و به انجام رساندن اهداف فوق می توان در زمینه گسترش زمینه فعالیت این شغل گام های موثری برداشت. نقش دولت در این زمینه بسیار با اهمیت و پر رنگ است و با کمک راهکار های مختلف و حمایت از تولید کنندگان این عرصه می توان گام های مفید و موفقیت آمیزی را برداشت.

بیشترین میزان صادرات گل به کدام کشور است؟

بیشترین میزان صادرات گل به کدام کشور است؟کشور عراق در بین کشور های وارد کننده انواع گل و گیاه دارای بیشترین آمار می باشد. انواع درختچه های زینتی، گل رز و گل محمدی دارای بیشترین آمار صادرات به کشور های دیگر جهان می باشند. در سال های مختلف این آمار متغیر است. مثلا در سال ۹۶ کشور ویتنام بزرگ ترین وارد کننده گل های ایرانی بوده است. و همان طور که اشاره شد در برخی سال ها نیز کشور عراق بالاترین میزان این آمار را به خود اختصاص داده است. صادرات گل محمدی و فروش انواع گل رز و گل سرخ و غنچه این گل ها هر ساله در فهرست کالا های صادراتی قرار دارد. 

سهم ایران در صادرات گل رز

سهم ایران در صادرات گل رزطبق آمار های موجود سهم ایران در صادرات گل رز در بین دیگر کشور های جهان قابل توجه است. ایران در این زمینه رتبه پنجم را در بین کشور های آسیایی به خود اختصاص داده است. اتحادیه های مختلفی در حال حاضر در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند که توانسته اند گام های مثبتی در زمینه رشد و گسترش صادرات این محصول در کشور بردارند. ارزش اقتصادی صادرات گل به دیگر کشور ها معادل صادرات نفت می باشد. مثلا بسته بندی گل رز و صادرات آن به ازای هر صد شاخه معادل صادرات یک بشکه نفت می باشد. از این رو با فراهم نمودن زمینه صادرات بیشتر و کمک به تولید کنندگان و فعالین این عرصه می توان به ورود ارز به کشور کمک نمود و در ضمن زمینه اشتغال را نیز فراهم کرد. 

دلایل اهمیت انواع گل رز ایرانی

دلایل اهمیت انواع گل رز ایرانیفروش گل رز در گلخانه گل رز به کمک تولید کنندگان و فعالین این عرصه صورت می گیرد. یکی از دلایل اهمیت انواع گل رز ایرانی تولید صادراتی آن می باشد. این گل ها در انواع مختلف و با کیفیت مطلوب و به صورت بسته بندی شده به سراسر نقاط جهان صادر می شوند. میزان صادرات به هر کشور مختلف است. نزدیک به صد و پنجاه گونه گل رز وجود دارد که هر کدام از خصوصیات خاصی برخوردار می باشند. گل رز در جهان به ملکه گل ها شهرت دارد و از آن فرآورده های مهمی همچون محصولات زیر تهیه می شود. برخی از این فرآورده ها عبارت است از:

 • ساخت عطر
 • فرآوری چای
 • تهیه مربا
 • تهیه اسانس 

این گل در بین انواع گل ها به گل ملی شهرت یافته است و ده کشور دنیا از جمله ایران آن را به این عنوان نام گذاری کرده اند.

با ما ارتباط بگیرید:
مشاور فروش سید امیرحسین عظیمی
شماره تماس: 09120466275
تلگرام: @mahgolco95
اینستاگرام: @mahgolco95
ایمیل: mahgolco95@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مرکز پخش گل رز طبیعی قرمز

مرکز پخش گل رز طبیعی قرمز امروز با قدرت بسیار زیادی در حال فعالیت و خدمات رسانی به مردم از کشور به دست این محصول در سنوات بسیار بالای آماده کرده است که شما از آ

دیدگاهتان را بنویسید